Komentowana treść: AROS - nowości
[#31] Re: AROS - nowości
Właśnie jak Screenrecorder. Czy dobrze zgrywa to co się dzieje podczas pracy z Arosem?

A jeszcze jedna sprawa. Bo ostatnio nie zagłębiałem tematu chce eksperymentalnie zainstalować AROSa albo na pendrivie albo na karcie SD. Pamiętam że swego czasu były małe problemy. Napiszcie mi proszę czy zdziałam coś posiadając netbooka MSI U90.
[#32] Re: AROS - nowości

@Drako^lM, post #28

Najpierw była porażka a potem pogrzebałem w ustawieniach i jest OK.
Na moim Acer One ustawiłem zrzut na dysk SFS, format MJPG, framerate 5FPS scaling Half Size, Quality Good. i plik wynikowy był OK, chociaż strasznie duży. Ustaw sobie klawisze uruchamiające i kończące nagrywanie, bo przycisk stop czasem mi nie działał.
Popróbuję teraz wyższe framerate :)
[#33] Re: AROS - nowości

@jimiche, post #31

Odpowiedź na pierwszą część wyżej :)

Dobry pomysł z tym eksperymentem ;) Najnowsze Nightly Build dają radę. Wszystko zależy od tego czy masz obsługiwany sprzęt ale z gwizdkiem możesz popróbowac na kilku komputerach :)

Odradzam samodzielna aktualizację klas MUI! Zauważyłem, że tu zaczynają się poważne kłopoty... No i trzeba pamiętać, że nie wszystko na AROS-Archives jest arcydziełem pod względem stabilności :)
Na dzień dzisiejszy najlepsza opcja to instalka na USB z Nightly Build a następnie ręczny upgrade całości z Icaros Desktop. Po tym warto na powrót dograć fat.handler i Wanderera z Nightly Build.
[#34] Re: AROS - nowości

@cacodemon666, post #15

To nowy model czy to się komuś podoba czy nie.

Swietnie, tylko ze z prawdziwa Amiga 68k ma juz tyle wspolnego co kon mechaniczny z zywym Mustangiem.

Jakie to zreszta ma znaczenie czy X1000 bedzie nazywal sie Amiga czy nie? Czym takim X1000 bedzie roznil sie od Sam, Pegasosa, Maca czy innego boxa PPC?
Zrozumcie ludzie ze sprzetowej Amigi juz nigdy nie bedzie. Nigdy!
Liczy sie tylko AmigaOS4 i to juz naprawde nie ma znaczenia na jakim kompie z PPC bedzie dzialal. Liczy sie tylko ten system i nic wiecej.

Natomiast dla ludzi chcacych uzywac Amigi68k, pozostaje jedynie klasyk i byc moze kiedys Natami.
Amiga Classic ze systemem AmigaOS3 i KomputerPPC ze systemem AmigaOS4, to sa dwie RÓŻNE platformy i nie są ze soba kompatybilne. To dwa rozne swiaty odciete od siebie na zawsze.
Uzytkownicy AOS4 takze nie powinni wpychac swojego nosa do systemow ktore wzoruja sie na AOS3, czyli AROSa i MOSa. Nic wam do tego. :)

Zwyciezy lepszy i zobaczymy czy bedzie to AOS4, MOS czy AROS. Ktory z systemow pierwszy zblizy sie uzytkowo do Windowsa.
A sprzet jest nic nie warty, bez dobrego systemu.

A co do mojego klasykowania to nic ci do tego czy bede gral na klasyku w Super Froga, czy odbieral poczte na Yamie, do usranej smierci. :)
[#35] Re: AROS - nowości

@cacodemon666, post #18

X1000 może to odmienić i sprawić, aby ludzie znów używali Amigi - nowoczesnej i szybkiej.


X1000 niczego nie moze. Nie bedzie tez mogl sprzet 2x szybszy od przecietnego peceta.
Sytuacje odmienic moze tylko AmigaOS4. Jezeli bedzie zblizal sie jakosciowo do Windowsa, to byc moze wtedy tak sie stanie. Aktualnie nie ma raczej na to szans.
[#36] Re: AROS - nowości

@Drako^lM, post #24

Przepraszam za offtopic:

Napiszę tylko, że nie ma "systemów amigowych". Jest tylko system AmigaOS, czy to się komuś podoba czy nie.
[#37] Re: AROS - nowości

@Drako^lM, post #24

Przepraszam klikło się dwa razy przez pomyłkę.


Ostatnia edycja: 19.05.10 00:42:19
[#38] Re: AROS - nowości

@jimiche, post #31

Właśnie jak Screenrecorder. Czy dobrze zgrywa to co się dzieje podczas pracy z Arosem?


Więc tak. Przy 5FPS bez skalowania ekranu widać spowolnienie ładowania OWB ale filmik się nagrał. Przy 10FPS OWB ładuje się baardzo długo.
Mój komputer ma procesor Atom 1,6Ghz. Program jak widać ma spore wymagania sprzętowe.

Wrzuciłbym filmik, gdyby ktoś podesłał mi jakiś serwis nie wymagający rejestracji...

Ostatnia edycja: 19.05.10 00:55:39
[#39] Re: AROS - nowości

@TomK, post #36

Jesteś przeczulony. Jeśli czytam słowa "system amigowy" to domyślam się, że chodzi o systemy wywodzące się z AmigaOS. To lepsza nazwa niż dziwne słowo "okołoamigowe" czy "klony AmigaOS". Używając AROS-a, czy MorphOS-a wiem, że nie używam systemu AmigaOS jednak zaprzeczanie amigowego pochodzenia tych systemów jest po prostu głupie :)
Zastanawiam się, czy w sytuacji, gdyby nie powstał OS4 i jedynym "prawdziwym" AmigaOS byłby nierozwijany 3.x to także obruszałbyś się na nazwanie "systemem amigowym" MOS-a i AROS-a?
[#40] Re: AROS - nowości

@cacodemon666, post #22

Aż się boję pomyśleć co by było, gdyby do produkcji weszła AmigaNG?

Wtedy nic by sie nie stalo. Od upadku C= nie bylo tak daleko i wszyscy stopniowo przeszedliby na nowe komputery. Oczywiscie, dalej dzialalby klan retro 68k, ale bylaby naturalna ciaglosc i dzisiaj zylibysmy dlugo, zgodnie i szczesliwie.

Nic tez by sie nie stalo, gdyby ludzie ktorzy na poczatku tworzyli AmigaOS PPC, nie byli zrobieni w BALONA. W dlaszym ciagu bylaby ciaglosc.
Niestety źli ludzie ich oszukali i wykopali, wiec AmigaOS PPC, nazwali sobie MorphOS.

A potem sila rzeczy zaczal powstawac drugi AmigaOS PPC, ktory mial przychylnosc "prawdziwej" nazwy i zostal nazwany AOS4
A AROS powstal sobie tak dodatkowo i bardzo fajnie, bo przynajmniej nie ma trzech podzialow (AOS3, AOS4, MOS) tylko sa cztery.
Osobiscie zauwazylem ze ci od AOS3 i MOSa jakos nie maja wiekszych uprzedzen do AROSa. Przynajmniej tyle.
Natomiast ci od AOS4, tepia i nauczaja zaciekle wszystkie klany i odlamy. To taka krucjata pewnie. :)
[#41] Re: AROS - nowości

@TomK, post #36

Napiszę tylko, że nie ma "systemów amigowych". Jest tylko system AmigaOS, czy to się komuś podoba czy nie.

Są systemy amigowe. Czy to się paru frustratom podoba czy nie.

Ostatnia edycja: 19.05.10 05:24:20
[#42] Re: AROS - nowości

@cacodemon666, post #15

MorphOS już nie jest rozwijany

Wcześniej będzie nowa wersja MorphOS-a, niż Ty będziesz miał X1000. Wtedy możesz sfotografować swoją głupią minę na pamiątkę.
[#43] Re: AROS - nowości

@cacodemon666, post #23

Ostatni news na stronie Amigi o AmigaOS jest z.... oupps strony nie ma, nie ma Amigi!!!
Bajki o 20 uzytkownikach w Polsce mozesz zakopac.
[#44] Re: AROS - nowości

@stefkos, post #43

... z użytkownikami czy bez ?
[#45] Re: AROS - nowości

@rzookol, post #44

No już, sio. Macie temat na forum, tam się wyżywać.
[#46] Re: AROS - nowości
Udało mi się wrzucić film na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=Nsa2fDhFjdk
[#47] Re: AROS - nowości

@FOrest, post #46

Całkiem niezły efekt :)
[#48] Re: AROS - nowości

@FOrest, post #46

Troszkę płynności brakuje.
[#49] Re: AROS - nowości

@parallax, post #48

To jest 5FPS i pełna rozdzielczość netbooka (1024x600). Przy 10FPS płynność jest lepsza ale następuje spore ogólne spowolnienie systemu, więc film musiałby być dłuuugi :)
[#50] Re: AROS - nowości

@recedent, post #45

@Recedent

Dzięki za interwencję. Co do reszty, każdy kolejny komentarz nie w temacie będzie nagrodzony banem.
[#51] Re: AROS - nowości

@FOrest, post #39

Ja jednak wolę okreslenie "okołoamigowe". Cieszę się że dobrze zrozumiałeś mój komentarz, nie tak jak pewien Pan kilka komenatrzy niżej.
Pewnie gdyby OS 4.0 nie powstał AROS miałby jakiś sens. Ale rozumiem, że każden ma prawo robić ze swoim czasem co chce nawet tworzyć AROSA. Ale zauważ, że również każden ma prawo zadawać pytania i zastanawiać się nad sensem np. istnienia i rozwijania AROSA w stytuacji gdy rozwija się system AmigaOS. ok, racja
[#52] Re: AROS - nowości

@TomK, post #51

System AmigaOS rozwija się na drogich platformach, a ktoś kto ma sentyment do Amigi i po prostu go nie stać, może sobie zainstalować AROS'a obok Windowsa lub Linuxa :)
[#53] Re: AROS - nowości

@kjb, post #52

Bo AROS to taka Amiga Classic z x86 na pokładzie jaką zawsze chciałem mieć a wszyscy się uparli na PPC.

Ostatnia edycja: 20.05.10 19:25:59
[#54] Re: AROS - nowości

@Santon, post #53

A ile programów z klasycznego AmigaOs uruchamia się na Arosie, oczywiście bezpośrednio nie przez emulator?
[#55] Re: AROS - nowości

@TomK, post #54

Te, które zostały przeportowane.
[#56] Re: AROS - nowości

@TomK, post #54

Bez emulacji (Petunia) także na OS4 nie uruchomisz żadnego programu z klasycznego AmigaOS.
[#57] Re: AROS - nowości

@FOrest, post #56

Kurcze, czy na tym portalu nie można się o coś zapytać żeby nie było jakichś dziwnych domysłów? Co ma piernik do wiatraka czyli co Twoja odpowiedź ma do mojego pytania? AOSA używam na co dzień i wiem co potrafi a AROSA nie używam więc zapytałem.
Właśnie takie komentatrze powodują zbędne i niepotrzebne wojenki.
[#58] Re: AROS - nowości

@TomK, post #57

Wybacz, ale pytanie zadałeś "niezbyt precyzyjnie".Miałem zamiar odpowidzieć na nie wczoraj rano, ale nie miałem zbyt wiele czasu by dochodzić co chcesz "usłyszeć w odpowiedzi".
Nie wiem jak często i w jakim celu tu bywasz, ale gdybyś czytał wszystkie newsy na tym portalu to takie pytanie by nie było potrzebne...Chcesz konkretów === wyszukiwarka.

Aby nie był całkiem offtop-jest nowa wersja ZunrArc z obsługą archiwów .7z
[#59] Re: AROS - nowości

@TomK, post #57

Wybacz, że źle Cię zrozumiałem, ale Twoje pytanie jeśli nie było zaczepką to było cokolwiek dziwne. Myślałem, że to oczywiste, że na procesorze x86 nie da się bez emulacji uruchomić programu napisanego dla 68k.
Zatem precyzyjna odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: Bez emulacji nie da się na AROSie uruchomić żadnego programu z AmigaOS.
Jeśli jednak pisząc o emulacji miałeś na myśli konkretnie emulator komputera Amiga (UAE) to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: Bez uruchamiania UAE można na AROS-ie uruchomić aktualnie JEDEN program - systemowy Clock z AmigaOS3. Jest to możliwe dzięki bardzo ciekawemu projektowi Emumiga - emulatorowi środowiska AmigaOS 68k na x86 - bez wczytywania Kickstartu i oryginalnego systemu. Mozna mieć nadzieję, że Emumiga (co za okropna nazwa) stanie się w przyszłości taką arosową Petunią.
Przeczytałem jeszcze raz mój komentarz, który tak ostro skrytykowałeś i naprawdę nie wiem, co Cię w nim tak poruszyło... Następnym razem tak formułuj pytania, by były jednoznaczne. Zwróć uwagę na to, że Twoje pytanie nie zostało postawione w próżni tylko m.in. pod kilkoma postami, pełnymi celowej dezinformacji i kłamstw na temat AROS-a, MorphOS-a i mogło być odczytane inaczej niż oczekiwałeś. Pozdrawiam.
[#60] Re: AROS - nowości

@FOrest, post #59

Przecież pytanie było proste i czytelne. Czemu od razu doszukiwałeś się drugiego dna? Nie zawsze jest czas na szukanie dlatego zadałem pytanie. Chciałem szybkiej i prostej odpowiedzi. Teraz taką dostałem, dzięki.
To jeszcze tylko jedno pytanko. AROS jest chyba również na inne procesory nie tylko x86? Jeżeli tak i na PPC również jest to proszę już nie odpisywać.
I pamiętaj "kto pyta nie błądzi" OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem